fbpx

[ מיזוג אויר - מהי מערכת VRV-VRF ? ]

באדיבות: התאחדות קבלני מיזוג אויר וחימום בישראל/ נכתב ע"י המנכ"ל יובל בריק

מהי מערכת - VRV-VRF?

מערכת מיזוג אוויר הפועלת על עיקרון שינוי נפח זרימת הקירור VRV/VRF   VRV=Variable Refrigerant Volume) במערכת הינו תרגום נוסף לשינוי נפח קרר (VRF=Variant Refrigerant Flow) VRF

שינוי זה מתאפשר בעזרת מדחס מיוחד (המשנה את תפוקתו באופן רציף בהתאם לדרישת Inverter) המאיידים בעזרת שינויי תדר מנוע. זהו העיקרון: מדחס מיוחד המשנה את מהירותו באופן רציף בהתאם לדרישת המאיידים. המערכת הינה מודולארית, ומאפשרת להשתמש בו זמנית במספר רב של יחידות איוד, המחוברות ליחידת עיבוי אחת.


נוחות
שומרות על טמפרטורה קבועה, ללא סטיות, ויוצרות נוחות תרמית VRV בניגוד למזגנים רגילים, מערכות מקסימאלית בכל פינה בחלל הממוזג. אותה – תשכחו מטמפרטורה עולה ויורדת ומשינויים תכופים. כל הזמן, בכל החדר –במילים אחרות טמפרטורה

שקט
 VRV הפעולה השקטה של יחידות הפנים ושל יחידות החוץ, הינה אחד היתרונות הבולטים של שיטת דציבלים, רמה הנמוכה מרחש הנוצר ע"י מאוורר של המחשב 28 -רחש יחידות הפנים מסתכם בכ האישי. מגוון פיקודי קיר, שלטים ובקרים מרכזיים מאפשרים שליטה פשוטה ונוחה על כל היחידות הפנימיות מתוך החלל הממוזג עצמו וגם שליטה מרחוק. המערכת הזו יכולה להשתלב בכל מערכת בקרה, כולל מערכות "הבית החכם" המתקדמות ביותר

גמישות אחד היתרונות הבולטים של מזגני ה -VRV הינו הגמישות: 
גמישות בהתקנה: הגיוון בסוגי יחידות האיוד מאפשר התאמה מושלמת למגבלות המיקום ותכנון האדריכלי בחללים
הפנימיים. הממדים החיצוניים הקטנים של יחידות העיבוי מאפשרים להתקין אותן במקומות נוחים או מה שמאפשר לפנות את הגג למטרות חשובות יותר. כמו כן, אורך צנרת הגז של –בשטח ההיקפי של הגג מטר בין המעבה לבין יחידת הפנים הקיצונית מאפשרים מציאת 50 מטר, והפרשי הגובה של עד 150עד מיקום נוח עבור יחידות העיבוי, בכל תנאי, בבתים פרטיים כמו בבנייני משרדים וכיו"ב.
מגוון יחידות: דגמים המבטיחים שילוב לכל ארכיטקטורה ולכל 72 סוגים שונים של יחידות פנים מאפשרות יצירת 12 גודל חלל.
גמישות בטמפרטורה החיצונית: ניתן להתקין גם באזורים עם תנאי מזג האוויר קשים. VRV רק את מזגני מיועדים לתפקד באופן תקין בקירור בתנאי חוץ של עד VRV מזגני , ויכולים לחמם45 °C ללא סכנת קפיאה בטמפרטורות חוץ נמוכות של עד °C 20-.

גמישות בהוספת והורדת יחידות: גמישות מערכות מתבטאת גם ביכולת המערכת לגדול ולהתפתח יחד עם התקדמות VRV הפרויקט וזאת ע"י הוספת מודולים נוספים, ללא הגבלה, וללא שינויים במערכות שכבר הותקנו.
גמישות מיוחדת יכול לחמם חלל אחד ולקרר אחר בו זמנית:VRV היא לקרר ולחמם בו זמנית מכלולים פנימיים שונים, VRV יכולת בולטת נוספת של מערכות .) cop£6.5הקשורים לאותו מעגל גז, תוך השגת יעילות אנרגטית מדהימה ( והיא מתאימה במיוחד לבניינים, בהם פרופיל Heat Recovery מערכת מסוג זה נקראת השימוש דורש קירור וחימום בו זמניים, כדוגמת חדרי מחשב, מלונות וכו'.
חיסכון
I -בזכות מדחס ה , המערכת מספקת את התפוקה המדויקת בהתאם לדרישה המסופקת NVERTER באופן רציף למדחס. כתוצאה מכך, גם האנרגיה נצרכת בהתאם לדרישה, מה שמאפשר להקטין את צריכת , בהשוואה למערכות מיזוג אוויר הקונבנציונאליות. כמו כן, מערכת הבקרה 50% -החשמל הכוללת עד כ מונעת התנעה של מספר מדחסים בו זמנית, מה שמקטין את זרם ההתנעה הכולל של המערכת.
התקנה ואחזקה
אינה שונה בהרבה מהתקנת מזגנים אחרים. VRV התקנת מערכות כל יחידות הפנים מחוברות למעבה ע"י צנרת גז ומפצלים מיוחדים, המסופקים ע"י היצרן. אחזקת המערכת ולכן אין צורך בשרות למדחסים, וכל מדחס מהווה חלק קטן Scroll הינה קלה ונוחה. המדחסים הם מדחסי יחסית ממערכת כולה, ובמקרה הצורך ניתן להחלפה נוחה ומהירה.
החזר ההשקעה
לכאורה יקרה ממערכות רגילות, אך זאת למראית עין בלבד. VRV מערכת עלויות ההקמה הגבוהות יחסית מוחזרות תוך מספר שנים בודדות בעלויות הנמוכות של האחזקה השוטפת וצריכת החשמל המופחתת בהשוואה למזגנים הרגילים. עם הזמן, בהמשך למעבר של כל מערכות מיזוג האוויר לגזים ה"ירוקים", פערי המחירים בין לבין מזגנים הקונבנציונאליים צפויים להצטמצם באופן משמעותי. VRV מערכות

סגירת תפריט
דילוג לתוכן